Dron kronikarski Unit-W3 czyścił plac, tak jak robił to co każdy dziesiąty dzień od początku jego istnienia. Wcześniej tym zadaniem zajmował się Unit-V3, dopóki kawałek kruszącego się muru nie zmiażdżył i pogrzebał go pod toną gruzu. Pierwszym zadaniem Unit-W3 było posprzątanie tego rumowiska.

Siema wszystkim! Jestem Caligula, jednym z content designerów Stellaris, co znaczy, że robię przeróżne rzeczy związane z pisaniem wydarzeń i skryptów – „pisanie skryptów” to według nas tworzenie podobnych rzeczy co programiści, ale bez zmiany kodu źródłowego. Innymi słowy, robię to, co robią moderzy (chociaż mam znaczącą przewagę, bo mogę również zajrzeć do kodu źródłowego i zmienić go w razie potrzeby). Każdy content designer też ma swoją niszę i moją jest taka, że kiedy wyjątkowo skomplikowana funkcjonalność wymaga napisania skryptów (albo sprawia kłopoty – Wojna w Niebie nadal mi się śni po nocach), wkraczam ja.

Cześć wszystkim! Wcześniejsze dzienniki twórców od @neondt opowiadały o Azji Południowo-Wschodniej, nowej zawartości, która zostanie dodana i o nieco zapomnianym regionie, który wymagał obdarowania go nieco miłością. Zamierzam uczynić to samo, ale z zupełnie innym regionem, który zawsze osobiście chciałem poprawić i uczynić lepszym niż obecnie.

Dzień dobry! To jest mój ostatni dziennik twórców o tematyce Azji Południowo-Wschodniej. Omówimy w nim pozostały asortyment krajów, wliczając w to Lan Xang i Sundę.

Witam wszystkich! Z tej strony francuskie studio Paradox!

W imieniu całego zespołu Stellaris mamy nadzieję, że spędziliście udane wakacje, biorąc pod uwagę obecne wydarzenia na świecie!

Wszyscy wróciliśmy już do pracy, chociaż na ten moment pracujemy zdalnie. Zapowiada się bardzo emocjonująca jesień i zima z wieloma ciekawymi nowinkami! Jesteśmy niesamowicie podekscytowani, że będziemy mogli dzielić się nimi w nadchodzących tygodniach i miesiącach!

Dzień dobry! Głównym tematem dzisiejszego Dziennika Twórców będzie Pegu, ale także rzucimy okiem na pozostałe narody kontynentalnej części Azji Południowo-Wschodniej: Lan Na, Sukhothai, Szan, ludy Birmańskie i plemiona górskie.