EU4 - Dziennik Twórców - 13 października 2020

Witamy w kolejnym dzienniku twórców poświęconym grze Europa Universalis IV. Niestety Groogy zachorował i przez to musieliśmy trochę pozmieniać nasze plany i dać wam coś, co nie było pierwotnie w terminarzu.

Johan (menedżer studia Paradox Tinto)

Dzisiaj porozmawiamy trochę o tym, co zamierzamy zrobić z dyplomacją dla nadchodzącego rozszerzenia wraz z aktualizacją 1.31, jako że jest ona jednym z głównych aspektów.

Przede wszystkim, koncepcja Favors, która została wprowadzona w DLC Cossacks, będzie również dostępna przez to rozszerzenie, ponieważ znajdzie w nim o wiele większe zastosowanie niż tylko używanie jej na sojusznikach, aby pomogli w wojnie. Więcej na ten temat w kolejnych dziennikach twórców.

Zmieniliśmy również sposób obliczania Favors. Zamiast możliwości zdobycia przysług raz na ruski rok, teraz otrzymujecie je z upływem czasu, w zależności od tych samych czynników wpływających na szansę ich uzyskania, np. przez relatywną różnicę w sile militarnej.

Nareszcie, nowe rozszerzenie wprowadzi świeżą akcję dyplomatyczną o nazwie Curry Favors. Do działania będzie wymagać dyplomaty i będzie stopniowo zwiększać liczbę posiadanych Favors na wybranym celu na tle własnego Diplomatic Reputation oraz opinii celu o was.

Z czasem będziecie powoli tracić przysługi z narodami, z którymi nie macie sojuszu, ani mogli używać akcji Curry Favors na nich.

Jako że był dosyć krótki dziennik twórców, dodaję zrzut ekranu przedstawiający jedno z wydarzeń, na które możecie napotkać, wybierając nową grupę idei hordy.

Biały tygrys

Do namiotu Abu’l-Khayra weszła szamanka. Przyszła ogłosić, że poświęci naszych ludzi, gdyż w gwiazdach ukazał jej się biały tygrys zwiastujący szerzenie postrachu przez naszą oddaną hordę.

W dzisiejszych czasach pokoju musimy przygotować się na to, co ma nadejść.


Mamy nadzieję, że Groogy powróci w następnym tygodniu wraz z dziennikiem twórców o jeżach!

Źródło: EU4 Dev Team