Dziennik Twórców Stellaris #184: Fwd: Przypomnienie o Dedykacji

Gratulacje, [Employee.GetFirstName]!

W związku z konsekwentnym osiąganiem celów, ponadprogramową wydajność oraz otrzymywaniem wysokich ocen od przełożonego, oraz swoich współpracowników, zostałeś wybrany do Dedykacji z końcem tego kwartału! Twoje poświęcenie jest bardzo doceniane wszystkich z nas w Dodacorp™ i cieszymy się, w jaki sposób nas opuścisz!

Twój przełożony będzie w kontakcie z tobą w celu przekazania instrukcji dotyczących otrzymania świadczeń z tytułu Dedykacji, przeniesienia kredytów emerytalnych Dodacorp™ na twoich najbliższych krewnych oraz pomocy z wypełnianiem niezbędnych dokumentów potrzebnych do realizacji postanowień po dokonaniu Dedykacji. Jako nasz ceniony członek Dodacorp™, pamiętaj o pracowniczej zniżce na usługi kremacyjne oferowane przez naszych partnerów z Burnatech™ i pamiętaj, że możesz odebrać swoją komplementarną urnę Eternal Interment™ w naszej filii Repositrexx™.

Zapytaj również przełożonego o rezerwację miejsca na swoją urnę na Wall of Honor™, najlepsze miejscówki bardzo szybko znikają!

Upewnij się, że wypełnisz wszystkie wymagane formularze do pierwszego [Employee.TerminationDate.PreviousMonth], aby nie przegapić tej ekscytującej okazji.

Chcielibyśmy jeszcze raz ci podziękować za twoją pracę w Dodacorp™ i doceniamy, że twoje obecne poświęcenie, przyniesie rekordowe zyski w przyszłości!

Z poważaniem,
[Employee.Division.Supervisor.GetFullName]
[Employee.Division.Supervisor.GetFullJobTitle]

to nie Jeff


Eladrin (Game Designer)

Zainspirowani ogromną popularnością DLC Sunset Invasion z CK2, kontynuujemy badanie śmiertelności i planujemy dodać kolejne dwie ustawy w nadchodzącej aktualizacji, Kult śmierci i Korporacyjny kult śmierci.

to nie Jeff
Ustawa Kultu śmierci – niestety Kuratorzy nie mogą w tajemnicy praktykować Kultu śmierci

to nie Jeff
Ustawa Korporacyjnego kultu śmierci – rytualne zabójstwa dla funduszy i proroka

Ustawy dostępne są również dla imperiów uduchowionych, gdzie przyjęcie jednej z nich skutkuje zmianę standardowej świątyni, którą z reguły budują na świątynie ofiarne zapewniające zarówno pracę dla kapłana śmierci, jak i inicjatorów śmierci.

to nie Jeff
Budynek świątyni ofiarnej – zabawne, jak zawsze wydaje się, że w oknie widnieje znak „Pomocy”

to nie Jeff
Stanowisko kapłana śmierci – specjalnie dla poprawy wydajności gry

mam nadzieję, że to nie Jeff
Stanowisko inicjatora śmierci – korzyści, za które warto umrzeć

Kulty śmierci, które mają obsadzone stanowiska inicjatorów śmierci, uzyskują dostęp do trzech nowych edyktów ofiarnych pozwalające im odprawiać rytualną rzeź dla bogów (lub dla czegokolwiek, w co wierzą populacje twojego imperium). Bogowie są trochę zmienni, a skala korzyści jest różna, ale im więcej przelanej krwi, tym większe prawdopodobieństwo, że dostaniecie lepsze błogosławieństwa.

to nie Jeff
Ofiara: Więź – pamiętajmy o dobrych czasach, które spędziliśmy razem

to nie Jeff
Ofiara: Harmonia – w końcu możesz dostać to narożne biurko i czerwony zszywacz, który chciałeś

to nie Jeff
Ofiara: Dar – to jak dobrowolna czystka, która nie jest okrzykiwana przez Społeczność Galaktyczną

Ofiara: Więź i Ofiara: Harmonia, kosztują bazowo po 50 wpływu, Ofiara: Dar kosztuje bazowo 100 wpływu. Są one, jak zwykle, modyfikowane przez czynniki wpływające na koszty edyktu (np. etyka duchowości).

Gdy ofiara zostanie złożona, kapłan śmierci poinformuje cię, jak została przyjęta przez bóstwo.

to nie Jeff
Ofiara: Harmonia – powinienem zbudować więcej świątyń ofiarnych, tyle wystarczy dla początkujących.

Pomimo społeczeństw krążących wokół rytualnych mordów (i żartu o Sunset Invasion), tematem tych ustaw jest dobrowolne poświęcenie, w którym ofiary są doceniane i honorowane. Jako taka, nie jest dostępna dla Fanatycznych Oczyszczaczy, którzy prawdopodobnie mieliby bardziej… hm… agresywną politykę.

Wiem, że w poprzednim tygodniu napisałem, że rzucimy okiem na klikę Mishar, ale dziennikarz zbierający wywiad został odesłany z powrotem w kosmos, po tym, jak „zobaczył zbyt wiele”. Zobaczymy, co uda się z niego wydobyć już wkrótce.

W następnym tygodniu ujawnimy rozmazany tekst w ustawie Kultu śmierci, a może nawet spotkamy Jeffa.

Źródło: Stellaris Dev Team