EU4 - Dziennik Twórców - 7 lipca 2020

Witam! Po raz kolejny unikam swoich tradycyjnych szwedzkich wakacji. Tym razem nie dlatego, że wołałbym spędzić je w swoim domu, a dlatego, że wyczekuję momentu, kiedy będzie można bezpiecznie podróżować. A dla was, kochani oznacza to, że dostaniecie porcję dziennika twórców! Zaczynamy!

neondt (Content Designer)

Ci, którzy choć trochę mnie znają, wiedzą, że kocham rzeczy związane z Azją Południowo-Wschodnią (SEA). Po 2,5 latach pracy nad grą w końcu mam okazję przerobić ten region tak jak zawsze marzyłem. Powyżej pokazany jest obszar lądowy SEA. Birma/Mjanma nie będzie zmieniana, ponieważ uwagę, którą dostała podczas wydania DLC Dharma uważam za aktualną i wystarczającą. Na pewno będzie nowa zawartość dla narodów w tym regionie, włączając to, co pokazaliśmy w innym dzienniku, gdzie czule określiliśmy to jako “Shan mission stick” podczas naszej sesji MP w tym tygodniu.

Ustawienia krajów nie uległy radykalnej zmianie. Jedynymi nowymi dodatkami dla scenariusza 1444 r. są plemiona zamieszkujące dzisiejsze środkowe wyżyny Wietnamu. Dodałem jednak wiele nowych prowincji i zwiększyłem znacząco ogólny poziom rozwoju. Według rejestrów, indo_china_region posiada teraz 64 prowincje i ma 542 total development. Miejcie na uwadze, że tak jak wszystkie liczby w dziennikach twórców, tak i te nie są ostateczne. Jestem szczególnie zadowolony z tego, jak Lan Na idealnie pasuje w swój 5-prowincyjny state, granicząc od zachodu z niedostępnym terenem. A mówiąc o nieprzebywalnych terenach, góry Annamskie oddzielają teraz Wietnam od większości Laosu, sprawiając, że Dai Viet będzie teraz o wiele bardziej obronnym narodem.

Zamysłem aktualizacji 1.31 dla narodów SEA jest wyszczególnienie wasali i rozwój stolic w supermiasta. Porozmawiamy innym razem, w jaki sposób możemy to osiągnąć, ale jednym ze składowych warunków jest posiadanie państw, które będą skłonni zostać wasalem:

Kilka narodów, które można wyzwolić, dostaną teraz core’y na terytoriach Lan Xang i Dai Viet. Te narody właściwie już istnieją w plikach gry, ale są bardzo rzadko widywane w 1.30 ze względu na właśnie brak core’ów. Niestety, nie znalazłem naprawdę sensownych sposobów na podzielenie Ayutthayi lub Khmerów. Chociaż w przypadku Ayutthayi, Sukhothai może nadal służyć jako wasal, gdzie możecie rozwijać swoje tajlandzkie prowincje.

Przyjrzałem się również grupie kultur w tym regionie. Central Thai i Northern Thai będą teraz po prostu „Thai” i będzie należeć do syjamskiej grupy kulturowej razem z Lao i Shan’em. Państwa w tej grupie kulturowej będą miały możliwość utworzenia Syjamu, chociaż Ayutthaya będzie mogła to zrobić tylko poprzez nowe drzewo misji. Kultury indochińskie są co prawda dość samowolne, ale służą do obejmowania regionów dla “naturalnej” wietnamskiej ekspansji (nam tiến). Cham został również przeniesiony do tej grupy, aby odzwierciedlić, że nie stawiają na równi kultury i języka.

W następnym tygodniu spojrzymy na morski region SEA — współczesną Indonezję i Malezję. Odnośnie zawartości w nadchodzącej aktualizacji 1.31 możecie spodziewać się wielu wydarzeń historycznych, reform rządu, drzewek misji, przywilejów dla estete’ów, disaster’ów i wiele więcej. Dojdziemy do tego w kolejnych wpisach, ale na razie to wszystko, co mam do przekazania. Do następnego razu, miłego tygodnia!

1 EU4 Dev Team